SEO tekstai, straipsniai

SEO pasaulyje turinys yra karalius (angl. content is king), taigi rengiant SEO projektus itin daug  dėmesio skiriame kokybiško turinio kūrimui ir jo platinimui internetinėje erdvėje (turinio marketingui). Sukaupę didelę SEO tekstų rašymo patirtį, norime ja pasidalinti ir rekomenduojame pas mus užsisakyti individualių interneto svetainės aprašymų, straipsnių bei e-knygų rengimo paslaugas.

Atsiminkite, kad lankytojų lūkesčius atitinkantis turinys yra svarbiausias faktorius, kuriuo remiantis Google reitinguoja tinklalapius, todėl jam sukurti reikia skirti pakankamai laiko ir pastangų.

Svetainės SEO tekstų rašymas yra viena iš pagrindinių vidinio svetainės optimizavimo užduočių, tačiau pas mus galite užsisakyti ir atskirą paslaugą - teksto sukūrimą pagrindiniam Jūsų interneto svetainės puslapiui, aprašymų sukūrimą prekių/paslaugų kategorijoms ar konkrečioms prekėms/paslaugoms. Prieš tai visada pasitelkime raktažodžių tyrimo įrankius, todėl pasiekiami geriausi rezultatai pritaikant tekstus paieškos sistemoms. Taip pat rašome unikalius tekstus, kuriuos galite talpinti savo interneto svetainės tinklaraščio skiltyje.

Straipsnių rašymas ir jų talpinimas - tai išorinės svetainės optimizacijos priemonė, bet vėlgi net jeigu Jums nereikalingas pilnas SEO projektas, teikiame ir pavienių straipsnių įvairiomis temomis kūrimo paslaugas. Šie straipsniai adaptuoti paieškos sistemoms, bet visų pirma skirti kiekvienam iš mūsų, skaitytojui, ir labai svarbūs įmonės vardo žinomumo bei įvaizdžio gerinimui. Be to, rengiame SEO straipsnius su konkrečiomis raktinėmis frazėmis. Šie SEO straipsniai tikslingai pritaikyti būtent paieškos sistemoms ir juos galite talpinti specializuotuose SEO straipsnių kataloguose. 

El. knygų rašymas - dar viena iš daugelio turinio marketingo (išorinio svetainės optimizavimo) galimybių, kuria visada skatiname pasinaudoti savo klientus.

Tekstų rašymo paslaugos:

Svetainės tekstų,

aprašymų kūrimas

  • unikalūs interneto svetainės SEO tekstai (web tekstai)
  • prekių/paslaugų aprašymai
  • meta aprašymai
  • blog (tinklaraščio) įrašai

Straipsnių rašymas


  • įvairios tematikos ir apimties straipsnių rašymas
  • pranešimų spaudai rašymas
  • SEO straipsnių rašymas

El. knygų rašymas


  • įvairios apimties ir tematikos elektroninių knygų rašymas (PDF formatas)

Patarimai, kuriantiems SEO tekstus savarankiškai

Jeigu vis dėlto nusprendėte tekstus savo interneto svetainei kurti savarankiškai, be specialistų pagalbos, tuomet skaitydami toliau rasite keletą naudingų patarimų. Visų pirma, norime pabrėžti, kad SEO tekstai ir straipsniai nuo įprastų skiriasi (ar bent jau turėtų skirtis) nežymiai. Kaip ir kitais atvejais, SEO tekstų ir SEO straipsnių rašymas prasideda nuo temos pasirinkimo. Čia rekomenduojama ieškoti įvairių žmonėms aktualių problemų ir jų sprendimo būdų, galimybių paveikti skaitytojų emocijas ar kito unikalumo. Idėjų generavimui pasitelkite "minčių lietų" (angliškai ši technika vadinama brainstorming), kurio metu sudarote netvarkingą sąrašą visų į galvą atėjusių minčių. Šiam procesui skirkite tam tikrą fiksuotą laiką, pavyzdžiui, 10min. Jei galite, į pagalbą pasikvieskite bendradarbius, artimuosius, draugus. Kai turėsite bendromis jėgomis sukurtą minčių kratinį, iš gausaus būrio tikrai išsirinksite bent vieną idėją, kuri būtų svarbi ir kuria norėtumėte rašyti.

Po to, apgalvokite, į kokias potemes galite suskaidyti Jūsų išsirinktą temą, bei pasitelkite SEO gudrybes, t.y. naudodami Google Keyword Planner arba KeywordTool.io įrankį, suraskite ir išsirinkite keletą teminių raktažodžių. Turėdami nors porą potemių (antraštėlių) ir aktualių raktinių frazių, pradėkite rašyti. Stenkitės tai daryti paprastai, nesiekite iškart pasiekti tobulumo. Jeigu trūksta informacijos, pakalbinkite, paimkite interviu iš žmogaus, geriau nusimanančio toje srityje, apie kurią rašote arba ieškokite informacijos kituose šaltiniuose, tačiau atminkite - niekada nekopijuokite svetimų tekstų be leidimo. Taigi kai jau turite parašyto SEO teksto ar straipsnio šabloną, perskaitykite ir pataisykite logines bei stiliaus klaidas. O paskui įsitikinkite, kad panaudojote temą atitinkančius raktažodžius, arba reikalui esant pakoreguokite savo tekstą įterpdami anksčiau išsirinktas raktines frazes.

SEO teksto rašymas
SEO teksto rašymas

Norint kad SEO tekstas būtų natūralus, ne dirbtinis ir tuo pačiu praturtintas reikiamais raktiniais žodžiais, kartais tenka pakeisti ir teksto struktūrą, bet vardan aukščiausių SEO rezultatų, tam laiko negailėkite. Vienos formulės, nusakančios, kiek dažnai tam tikrą raktažodį reikėtų pavartoti tekste, kad jį pastebėtų paieškos sistemos, nėra. Tačiau šiuo klausimu labai svarbu ir nepersistengti. Rekomenduojama tekstą perskaityti garsiai, nes taip tikrai išgirsite pernelyg dažnai pasikartojančias frazes. Tuomet jas pakeiskite sinonimais. Galiausiai turėdami SEO tekstą, kuris papildytas raktinėmis frazėmis (bet ne per daug) liks tik ištaisyti skyrybos bei rašybos klaidas. O tokį SEO tekstą jau bus ne gėda nei internete patalpinti, nei draugui parodyti!