SEO pradžiamokslis – kur ieškoti informacijos?

01/24/2020

Paprasčiausia būtų pasakyti, kad visą informaciją, kurios Jums tik gali prireikti SEO tema, rasite internete Google paieškos sistemoje įvedę dominančią frazę. Bet pradedantiesiems informacijos gausa dažnai išmuša iš vėžių ir apskritai nebežinoma, nuo ko pradėti mokytis. Be to, internete pasiekiamą informaciją visada reikia vertinti kritiškai, o taip pat ir nepamiršti, jog informacija gali būti jau pasenusi (ne visur rasite teksto patalpinimo arba atnaujinimo datą). Todėl tam, kad pradėjus domėtis SEO, entuziazmas nepradingtų ir rankos nenusvirtų, šiame tinklaraščio įraše rasite patikimus, laiko patikrintus ir visų SEO profesionalų žinomus šaltinius, kuriuose galite semtis žinių tiek profesiniame SEO kelyje, tiek smalsumo ar asmeninio tinklalapio vystymo dėlei.

Kur ieškoti informacijos SEO tema?
Kur ieškoti informacijos SEO tema?

"The Art of SEO" - galima drąsiai vadinti SEO specialistų "biblija". Tai beveik 1000 puslapių knyga anglų kalba, kurios paskutinis leidimas buvo 2015 metais, o jos autoriai: Eric Enge, Stephan Spencer, Jessie Stricchiola. Nors SEO sritis yra itin dinamiška (kaip visa interneto aplinka) ir skeptikai gali teigti, kad tokio traktato skaityti neverta dėl atgyvenusios, pasenusios informacijos, vis dėlto geresnio išsamaus vadovo, aprašančio visus SEO aspektus, nerasite. Iš esmės tai yra puikus vadovėlis būsimam SEO specialistui, siejančiam savo ateitį su šia sritimi, kadangi SEO specialistų švietimo įstaigos neruošia (bent jau kol kas). Šioje knygoje rasite būtinus pagrindus (ir ne tik pagrindus) apie tai, kaip veikia paieškos sistemos, kaip jos vykdo duomenų rinkimą (angl. crawling) ir indeksavimo procesus, o šie principai yra nekintantys ir nepavaldūs laikui. Galite nebent pastebėti, kad kai kurie knygoje minimi įrankiai jau nebeaktyvūs, o atsirado naujų alternatyvų, taip pat gali būti atsisakoma kai kurių ankstesnių rekomendacijų (pavyzdžiui, numeruotų puslapių (angl. pagination) problemai nebesiūloma naudoti "prev" ir "next" atributų), tačiau tai nė kiek nesumenkina šios knygos vertės. Visiems, susidomėjusiems SEO optimizavimu, ji galėtų būti pirmasis ir labai tvirtas žingsnis susipažįstant su šia plačia tema.

"Ultimate Guide to Link Building" - dar viena puiki knyga anglų kalba, kurią rekomenduoju visiems, norintiems pagilinti žinias apie nuorodų kūrimo metodus bei outreach strategijas. Leidinio autoriai: Eric Ward ir Garrett French. Paskutinis atnaujintas leidimas buvo 2020 metų sausį.

Be šių knygų, daugiausia informacijos SEO tema, žinoma, rasite internete. SEO specialistai, dirbantys šioje srityje ir nuolat sekantys naujienas, savo adresynuose (angl. bookmarks) jau seniai yra prisidėję žemiau paminėtus tinklaraščius, tą patį rekomenduojama padaryti ir Jums, net jeigu esate tik pradedantysis SEO optimizavime. Skirdami bent kelias valandas per savaitę naršymui šiose interneto svetainėse, palaipsniui tobulėsite ir geriau suprasite vis sudėtingesnius optimizavimo paieškos sistemoms procesus. Taigi štai svarbiausios, SEO profesionalų lankomiausios interneto svetainės:

Search Engine Journal - viena populiariausių SEO naujienų svetainių, kurioje rasite visą šviežiausią informaciją, kone kelis kartus per dieną skelbiamus išsamius straipsnius ir pranešimus net apie mažiausius pokyčius tiek SEO, tiek SEM, tiek socialinių tinklų sferose. Gerosiomis praktikomis nuo 2003 metų čia dalinasi gudriausi asmenys industrijoje, tikri skaitmeninio marketingo ekspertai, dirbantys arba savarankiškai, arba įmonėse. Šiuo metu šį SEO žurnalą seka jau daugiau nei 180000 žmonių Facebook socialiniame tinkle.

Search Engine Land - dar vienas skaitmeninio marketingo blog'as, galintis pasigirti gausiausia Facebook sekėjų auditorija, viršijančia 200000 žmonių skaičių. Šioje interneto svetainėje kasdien (nuo pirmadienio iki penktadienio) skelbiamos industrijos naujienos, tendencijos, pranešimai apie naujas produktų, platformų savybes, pokyčius ir patobulinimus. Svetainė pradėjo veikti nuo 2006 metų.

Search Engine Watch - blog'o veikla prasidėjo dar 1997 metais, o šiai dienai turi daugiau nei 46000 Facebook sekėjų. Pateikia informaciją, patarimus apie naršymą internete, analizuoja paieškos sistemų industriją, padeda svetainių savininkams pagerinti optimizavimo įgūdžius.

Moz blog - šiame blog'e savo patirtimi - patarimais, įžvalgomis, tyrimais - dalijasi top ekspertai. Straipsniai keliami ne kasdien, bet galite neabejoti, kad svarbiausias SEO naujienas sužinosite pirmieji. Pradedantiesiems ypač naudinga susipažinti su šiuo Moz parengtu gidu: https://moz.com/beginners-guide-to-seo. Po to, mokymąsi galite tęsti: https://moz.com/learn/seo, kur gausu susistemintos, pagal temas suskirstytos mokomosios medžiagos, pateikiamos tiek išsamių rašytinių gidų, tiek video (vedamų Rand Fishkin) pavidalu.

SEO blog'o skaitymas
SEO blog'o skaitymas

SEMrush blog - pristatomas kaip SEO, SEM, PPC, turinio marketingo blog'as. Taip pat siūlo pradedančiojo SEO gidą: https://www.semrush.com/blog/what-is-seo/. Be kita ko, turi nemokamų video pamokų, ne tik padedančių išmokti dirbti vienu geriausiu rinkoje SEMrush įrankiu, bet ir supažindinančių SEO pagrindų, raktažodžių tyrimo, SEO mobiliesiems, nuorodų valdymo, techninio SEO temomis: https://www.semrush.com/academy/library/courses.

SEO blog by Ahrefs - šaltinis išsamių, detalių straipsnių: pamokų, atvejų analizių ir nuomonės išsakymų. Sukaupta didelė vertingos informacijos kolekcija, iš viso skaičiuojama jau daugiau nei 150 straipsnių.

Official Google Webmaster Central Blog - oficialios Google naujienos interneto svetainių valdytojams: informacija apie paieškos sistemos robotų veiklą, indeksavimą, atnaujinimus. Čia rasite daug techninės informacijos, pradedantiesiems (ir ne vien) ji gali būti sudėtinga, tačiau tik pasikliaudami ir laikydamiesi Google gairių bei nurodymų galite tapti SEO specialistu arba gerai sritį išmanančiu entuziastu.